22 Şubat 2013 Cuma

♥9 AYLIĞIM♥

     En keyifli ayımızdı diyebilirim. Aylarca öğretmeye çalıştığım tüm el becerilerini bir hafta içinde peş peşe yaptı benim bal kızım. Sırasıyla 'alkış', 'by-by', 'gel-gel' 'bir-bir' eline geçirdiği örtülerle de yüzünü örterek 'ceee^' yaptı bal kız... Gizli kalmış tüm cevherleri ortaya çıkardı sırasıyla :)
     Yürümek ayağa kalkmak gibi bir çabamız yok bu ayda. Apalama olayını çözmeye çalışıyor. Sürünmeyi baya geliştirdi. Az kaldı poposunu kaldırmayı keşfetmesine... Tabi bu durum tehlikeli olmaya başladı. Çekmecelere, prizlere, bilgisayara jet hızıyla sürünerek ulaşıyor. Bu durumun önüne geçmek için hemen eşimle soluğu Koçtaş' da aldık. Şimdilik yürümediği için sadece oturma odasını zararsız hale getirdik. Hele bir yürüsün diğer odalarında icabına bakıcaz artık.
     Bu ay doktor kontrolümüz vardı. Boyumuz 71 cm, kilomuz 8600 gr, baş çevremiz ise 45,3 cm. Bu ay biraz nezle olduk ama Allah tan hafif atlaktık. Artık bizim yediğimiz yemeklerden yiyebilirmiş. Tabi yasak olan gıdalar hariç .Bende artık tüm yemekleri zeytinyağlı ve tuzsuz yapıyorum. Eşim her yemekde aynı soruyu sormakdan bıkmadı ama ben cevep vermekten bıktım :))
 -Şimdi bu yemekde hiç tuz yok mu????
Birde burdan söylüyorum.
-Tuz yoooookkkkkkkkkkk...

     Bu ay bol bol gezdik kızımla. İzmirden karne tatili için  ablamlar geldi. Tek geliş sebebleri karne tatili değildi  Arda paşa sünnet olucakdı.  Bu yüzden 1 haftada okuldan izin alıp erken geldiler. Aylardır süren hasreti gidermek için bizde 3 hafta boyunca kızımla hafta içi annanemizde hafta sonuda evimizde kaldık. Yabani kızım kalabalığa alıştı ama ilk hafta baya yordu beni sürekli ağladı ve kucağımdan inmedi.
     İki alt dişimiz var. Halen üst dişlerden ses yok :))
     Uyku problemimiz devam ediyor. Odamızda ki park yatağımız annemde kalınca odasına alıştıralım dedik ama pek alışacağa benzemiyor. Gece uyanıp öyle bir ağlıyor ki mecburen  yanıma alıyorum. Yanıma alıyorum derken ortamızda yatmaya alışmasını istemediğim için  çekyatta yatıyoruz kızımla derin uykuya geçincede tekrar beşiğe. Bu gel gitler sabaha kadar birkaç sefer sürüyor. Doğduğu günden beri hiç deliksiz uyumadım nasıl bir duyguydu unuttum valla :)))


Kızımın teyzesi sünnet kınasında giymesi için hediye getirmiş :)) Süsleri pek hayran incelidi bal kızım :)) Şimdiden süsü seviyoruz :P

8 yorum:

 1. maşallahhh. çok tatlı olmuşş çok yakışmış kıyafeti

  YanıtlaSil
 2. Masallah kuzuma masallah..butun sevgimle soyleyecegim ama bir sey..koyma cici kizin resimlerini ben korkarim nazardan ilk blogu actigimda kizimin resmini koymustum uyku kacti bizden gelmedi geriye ta ki resimlerini kaldirdigim gune dek..o gece huzur icinde uyuduk,sevgiler canim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba
   aslında belkide haklısınız sebepsiz huysuz İpek sürekli ağlama huzursuzluk hali... bunun için bile doktora götürdük...yavaş yavaş kaldırsam aslında birde bunu denemiş olurum hem bende inanırım nazara ve nazardan çok korkarım ...bu aralar huzursuzluk hali dişlerin etkisiyle tavan yapmış durumda bloga hiç uğrayamadım bile kusura bakmayın geç cevap yazdım :)
   sevgiler...

   Sil
 3. merhaba eski komşum :)
  9. aydan sonra kızamık aşısı oldunuz mu merak ettim? Biz olduk ve 15 gün sonra 39,5 u bulan ateş geldi. İnşallah sizin öyle olmamıştır. Merak ettim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba :))
   hayır biz aşı olmadık ?? en son 6. ayda aşı olmuştuk ve aşı takvimimize görede en erken 1 yaşında görünüyor aşımız. siz neden erken oldunuz ?? ayrıca çok geçmiş olsun inşallah bir daha hasta olmasın kuzunuz :))
   sevgiler...

   Sil
 4. merhaba tekrar,
  Evet normalde kızamık aşısı 12. ayda oluyor. Ankarada salgın olduğu için sağlık bakanlığı aşıyı öne çekmiş. Aile Hekimliğinde böyle bir bilgi verildi bize. Daha sonra bayındırdaki doktoru ile de görüştük ve yaptırdık. Yaptırmaz olaydık kızamık geçirse belki bu kadar hırpalanmazdı. Şimdi yine 12. ayda var doktoru ile görüşüp yaptırmamayı düşünüyorum nasılsa 1 doz aldı. Aslında bahsettiğim sizin oradaki komşumda yaptırdı ama bu kadar reaksiyon vermedi. Sizin nedne bilginiz yok? Aile hekimliğine kayıtllı değilsiniz herhalde..Neyse yaptırmamak isabet olmuş :)
  Kuzular hiç hasta olmasa ne güzel olurdu :)
  Sevgiler..

  YanıtlaSil
 5. Merhaba
  Aslında bazı aile hekimliklerinin salgın yüzünden aşıya erken çağırdıklarını doktorumuz söylemişti. Eğer çağırırlarsa vurdurun yoksa yasını bekleyin demişti. Bizi çağıran olmadı. Kayitliyiz aile hekimine ve aşıları orda vurduruyoruz . Tek doz yeterli olur mü diye danışın bakalım doktorunuz ne diyecek . Belki aşıdan önce rahatsizdi aşıda üstüne gelince çok hastalandı. Tekrar gecmis olsun inşallah bir daha hastalanmasın:)
  Sevgiler...

  YanıtlaSil

Haydi yaz, yaz...Parmaklarına sağlık :))